ASLANKAYA KİMYA GENÇLERİMİZE SUNDUĞU STAJ İMKANIYLA GELİŞİMLERİNİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR

Üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde üniversitelerimizin staj taleplerine her zaman olumlu yaklaşan, destekleyen, öğrencilerin teorik bilgilerini işyerlerinde uygulamalı bilgilerle pekiştirmelerinin öneminin bilincinde olan Şirketimiz, okullarımızı ve öğrencilerimizi desteklemeye devam etmektedir.

Bu bağlamda, Aslankaya’ya her yıl  yoğun bir staj başvurusu olmaktadır. Haziran – Ekim döneminde üniversite öğrencilerine yaz dönemi stajı; eğitim öğretim döneminde sekiz ay boyunca Endüstri Meslek Lisesi’nde okuyan öğrencilere de 3308 sayılı yasa kapsamında Mesleki Beceri Eğitimi imkanı sağlanmaktadır.

Staja/Mesleki Beceri Eğitimine  başlatılan öğrencilerin kabul işlemlerinin tamamlanmasının ardından Oryantasyon eğitimine alınmaktadırlar.

Eğitimin ilk bölümünde; Şirketimizde nasıl bir staj yapacakları, nelere dikkat edilmesi ve nasıl davranılması gerektiği, çalışma koşullarımız, hangi ünitelerde bulunacakları, eğitimcilerinden nasıl yardım alacakları, öğrenmeyi nasıl sağlayacakları ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır.  

İkinci bölümde; Dünyada kimya sektörü, sektörü etkileyen faktörler, günümüzde kimyanın görünümü ile Şirketimizin geçmişten bugüne tanıtımı, günümüzde geçirmiş olduğu büyük değişim ve dönüşüm, kalite yolculuğumuz, yerleşim alanında yer alan üniteler, fabrikalar ve yardımcı tesisler, ürünlerimiz ve kullanım alanları sunumlar eşliğinde aktarılmakta ve öğrencilerin konulara ilişkin soruları cevaplandırılmaktadır.  

Üçüncü bölümde ise, iş sağlığı ve güvenliği, iş kazaları ve alınması gereken tedbirler, yangın emniyeti, yangına müdahale yöntemleri ayrıntılı bir şekilde verilmekte bu eğitimleri almayan öğrencilerimiz hiçbir şekilde staja/mesleki beceri eğitimine başlatılmamaktadır.

Stajyerlerimiz, şirketimizin üretim ve bakım grupları, idari gruplar, lojistik, mali  ve satış grupları olmak üzere farklı departmanlarda  stajlarını yapmaktadırlar.

Şirketimiz staj süreçlerini güçlü bir şekilde desteklemektedir: okullarla, öğretmenleriyle iletişim kanallarını sürekli açık tutmakta, öğrencilerin stajları/beceri eğitimleri süresince yetkin usta öğreticileri görevlendirmekte, uygun ortam, yer ve alet, makina, bilgisayar, iş elbiseleri gibi güçlü araç destekleri sağlamaktadır.