Aslankaya Grup’un temelini oluşturan Aslankaya İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi Mardin’in Midyat ilçesinde 1988 yılında kuruldu. İnşaat alanının yanında çeşitli alanlarda ticari faaliyetlerini yürüten şirketimiz 90’ların başından itibaren ihracata başladı. Şirket merkezi bu yıllarda Gaziantep’e taşındı.

Köşebent, boru, galvanizli boru, profil, saç, galvanizli saç, çelik hasır ithalat ve ihracatıyla sektöre giriş yapan firmamız bütün teknolojik gelişmelere ve günümüz ihtiyaçlarına göre her geçen gün ürün yelpazesini genişletti. Mersin, Silopi, Zakho, Bağdat Erbil, Duhok ve Necef’te açılan şubelerle bütün Irak’ta faaliyet göstermiş ve önemli bir pazar payına sahip olmuştur.

Kurulduğu günden beri “Kalite, Güven ve Dürüstlük” ilkeleri doğrultusunda iş hayatını sürdüren firma, 2000'li yıllarda yakaladığı başarı ile Türkiye’nin en büyük ilk 500 ihracatçı firması içinde yer almakta.

İthalat ve ihracatla birlikte 2010 yılında Duhok’ta kurduğu demir-çelik fabrikasıyla üretime başlamış ve kısa sürede kaliteyi yakalayarak Irak’ta sayılı fabrikalar arasına girmiştir. Üretim ve ticaretle iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunmuş ve bütün çevrenin takdirini kazanmıştır.